Amerika’daki Üniversiteler

Amerika'daki Üniversiteler

Amerika’daki Üniversiteler – Image by Pexels from Pixabay

Amerika Birleşik Devletleri En İyi Üniversiteler

Dünyada en üst düzeylerde listelenen Amerika’daki Üniversiteler, yüksek öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için her zaman ilk sıralardadır. En gelişmiş altyapı ve tanınmış fakülteler ile donatılmış olan ülkenin en iyi üniversiteleri, öğrencilere dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve en başarılıların içinden seçilen özel öğrencilerle birleşme şansı sunuyor. ABD’deki en iyi üniversitelerin mezunları araştırma, yenilikçilik ve öğrenci başarısı alanında öncüdür.

Çeşitli kültür ve etnik kökenlerden oluşan karma bir politikası olan ülke, uluslararası öğrenciler için güvenli ve özel bir alan sağlamaktadır. Keyifli hava koşulları, uygun yaşam maliyetleri ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) en iyi kolejler,  her yıl kabul bekleyen çok sayıda uluslararası öğrenci için sıcak bir ortam sunmaktadır. Herkes için bir ülke  olan ABD’deki en iyi üniversiteler, mezun olduktan sonra öğrencilere esnek yarı zamanlı çalışma seçenekleri ve çalışma alanlarında umut verici bir kariyer sunmaktadır.

Amerika’daki Üniversiteler

Yüksek öğrenim için ABD’ye gitmek ve orada eğitim almak isteyen adaylar, en iyi üniversitelerin bazılarının kapsamlı listesine bakabilirler. En yeni tesis, modern olanaklar ve yatılı yerleşkelerle donatılmış olan bu üniversiteler her yıl çok sayıda uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır.

ÜniversiteShiksha Popülerlik SıralamasıQS Sıralaması (Ulusal)ABD Haber Sıralaması
Stanford Üniversitesi126
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü213
Harvard Üniversitesi332
Princeton Üniversitesi461
California Üniversitesi (Caltech)5412
Chicago Üniversitesi656
Pensilvanya Üniversitesi7106
Kolombiya Üniversitesi893
Yale Üniversitesi983
Duke Üniversitesi101310

 

Princeton Üniversitesi

Amerika’daki Üniversiteler içerisinde bulunan dünyaca ünlü Princeton Üniversitesi’nde okumak, öğrencilerin dünya standartlarında öğretime, en son teknolojiye sahip tesislere ve olağanüstü kaynaklara erişmesini sağlayacaktır. Kolejlere kabul edilen öğrenciler, alanlarındaki en uzman olan profesörlerle yakın ilişkiler geliştirmelerine izin verecek olan düşük öğrenci-fakülte oranından faydalanacaktır. Öğrenciler birçok disiplini keşfetme ve aynı zamanda konsantrasyon alanında derin bir anlayış geliştirme şansına sahip olacaklar.

Harvard Üniversitesi

375 yılı aşkın bir süredir büyük çabalarla şekillendirilen Harvard Üniversitesi, bilmeye ve yapmaya, bireysel başarıya ve entelektüel risk almayı teşvik eden destekleyici bir ortamda anlamlı işbirliğine dayanan bir eğitime sahiptir. Kolej, akademik ve kişisel potansiyellerini yerine getirmek için ihtiyaç duydukları tüm kaynaklara sahip olan adanmış akademisyenlere, birinci sınıf öğretim üyelerine, hiçbir masraftan kaçınmaksızın adanmışlıkla çığır açan araştırma fırsatlarına erişme şansı sunmaktadır.

Cornell Üniversitesi

Cornell Üniversitesi QS sıralaması göre, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk sırada yer alıyor. Amerika’daki üniversiteler arasından Cornell Üniversitesi’nde yüksek öğrenimlerini sürdürmek isteyen öğrenciler, üniversite kampüsünde sunulan çeşitli programları tercih edebilirler. Modern bir dokunuşa sahip geleneksel bir kolej kampüsü vardır. Öğrenciler kampüste kaldıkları süre boyunca akademik binalara ve rezidans salonlarına, kütüphanelere ve lokantalara, araştırma laboratuarlarına ve tesislerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Amerikan çalışmalarında uzmanlaşan ilk kolej olan Cornell’in misyonu, bilgiyi keşfetmek, korumak ve yaymak, yeni nesil küresel vatandaşları eğitmek ve Cornell topluluğu içinde ve ötesinde geniş bir sorgulama kültürünü teşvik etmektir.

Kolombiya Üniversitesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski üniversitelerinden biri olan Kolomb Üniversitesi , 82’den fazla Nobel Ödülüne ev sahipliği yapıyor. New York’taki en iyi üniversiteler arasında düzenli olarak bulunan kolej, 150’den fazla ülkeden 14.000’den fazla uluslararası öğrenciye, fakülteye, araştırmacıya ve misafir akademisyenlere ve onlara eşlik eden aile üyelerine ev sahipliği yapıyor. Uluslararası öğrenciler üniversite ile birlikte sunulan çeşitli programları tercih edebilirler. Uluslararası öğrenciler için bir rahatlama yeri de olan üniversite, geleneksel konut öğrencilerinin yanı sıra özel yaşam topluluklarına ev sahipliği yapan 19 lisans yurt ve 18 kahverengi taş ev içinde öğrencilerine kampüste konaklama imkanı sunmaktadır.

New York Üniversitesi

Yine Amerika’daki üniversiteler arasında düzenli olarak en iyilerde bulunan New York Üniversitesi, her yıl çeşitli yüksek lisans ve lisansüstü programlarına en fazla sayıda uluslararası öğrenciler alan üniversitelerden biridir. Üniversite 22 yurt ve iki lisansüstü yaşam topluluğuyla donatılmıştır ve akademik yıl ve yaz oturumunda 12.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü üniversiteye kabul edilen her öğrenciye bir ikiz yatak, çalışma masası, masa sandalye, çekmece alanı ve kullanımı için dolap / gardırop alanı verilir. Üstün kaliteli bir kurum olan New York Üniversitesi, başarısını arttırmak için yetenekli ve hırslı insanları bir araya getirmeye inanıyor.

Yukarıda belirtilenlerin dışında, çeşitli popüler üniversiteler de aşağıda verilmiştir.

  • Cornell Üniversitesi
  • Northwestern Üniversitesi
  • Michigan üniversitesi
  • New York Üniversitesi
  • Brown Üniversitesi
  • Maryland Üniversitesi (UMD)

 

AMERİKA DİL OKULLARI

AMERİKA ÖĞRENCİ VİZESİ

Yorum bırak