DANİMARKA ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020 – NET ASGARİ ÜCRET

DANİMARKA ASGARİ ÜCRET

DANİMARKA ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020

Danimarka Asgari Ücret ve Ortalama Maaş

Danimarka asgari ücret bakımından dünyada çalışmak için en iyi ülkelerden biridir. En yüksek istihdam oranına sahip ilk 20 ülke arasında 18. sırada yer almaktadır. Nüfusun yaklaşık% 75,3’ü istihdam ediliyor, bu da iyi maaşlı bir iş bulma şansının yüksek olduğu anlamına geliyor.

Peki, 2020’de Danimarka’da ortalama maaş ne kadar? Ortalama bir Danimarkalı çalışan 7,700 $ net maaş alıyor. Bu, en yüksek profesyonellerin eve 9,916 dolar, Danimarka asgari ücret ile çalışanların ise ayda 4,833 dolar para kazandığı anlamına gelir.

Maaşla ilgili temel sorun brüt ücret ile net ücret arasındaki farktır. Çalışan, vergiler ve diğer kesintiler nedeniyle toplam amaçlanan tazminattan% 38 ila% 45 daha az alır. Danimarka gelir vergileri dünyadaki en yüksek oranlara sahiptir. Ortalama maaşı kazanıyorsanız, 439.463’ten herhangi bir yerde kazanma potansiyeline sahip olduğunuz anlamına gelir.

Danimarka’daki 10 Farklı Mesleğin Ortalama Maaşı

Bu, Danimarka’daki en yüksek ücretli mesleklerin bir özetidir. Danimarka’da çalışmak için en iyi işleri arıyorsanız, bakmanız gereken yer burasıdır;

İlaç

Tıp pratiği bugün dünyanın en yüksek maaşlı girişimlerinden biri olmaya devam ediyor. Danimarka’da da en yüksek maaş ödeyen meslekler oluyor. Danimarkalı bir ürolog için ortalama maaş 21506 dolar, eve ortalama 17437 dolar götürüyor. Danimarka’daki en düşük maaşlı tıp pratisyeni, hala çok para kazanan bir aile doktorudur, ayda ortalama 12519 dolar.

Finans ve sigorta

Bu kategori, kredi ve bankacılık ile bankacılar, veznedarlar, acenteler ve komisyoncular gibi sigorta tesislerinde çalışan çalışanlardan oluşur. Ortalama olarak, Danimarkalı bir banka müdürü en az 8338 dolar kazanırken, banka memurları ayda 7399 dolar kazanıyor.

Temsilciler ve komisyoncular için ayda 6319 $ ‘a kadar çıkıyorlar.

Bilim

Danimarka’da bir mikrobiyolog için ortalama maaş 8416 dolar. Ortalama bir zoolog 30242 civarında, botanikçiler 8112 $ ‘a kadar kazanabilir.

Danimarka genelinde, çevreyi korumak için özel bir dürtü var. Çevre alanında çalışan herkes çok para kazanıyor. Ortalama olarak çevre ve tarım bilimcisi, aylık 3345 ila 10835 dolar arasında değişen bir maaş alıyor.

Yasa

Avukatlar, tipik olarak Danimarka’da ve bugün dünyada en yüksek maaş alan profesyonellerdir . Ortalama olarak, bir avukat ayda 9218 dolarken, bir şirket avukatının maaşı 9587 dolar civarında. Savunma avukatları, aslan payını alır ve 10028 dolara kadar kazanabilirler. Yargıçlar, hakimler ve savcılar yılda ortalama 79159 dolar kazanıyor.

Danimarka’da uygulama hukuku, değerlendirme için iyi ödeme yapan bir girişimdir.

Emlak

Bu kategori emlakçılar ve emlak yöneticilerinden oluşur. Gayrimenkulün Danimarka’da gelişen bir endüstri olduğu düşünüldüğünde, bu kariyer en iyilerden biridir . Emlakçılar aylık 5633 $ ‘a kadar maaş alırken, mülk yöneticileri ayda yaklaşık 5745 $ kazanıyor.

Eczane

Eczacı olmak, ayda ortalama 7502 dolar maaş aldıkları için iyi bir iştir. Daha deneyimli eczacılar, nispeten yüksek olan 11.253 dolara kadar para kazanabilirler.

BT

BT ve bilgisayar bilimlerinde bilgi, Danimarka’da çalışırken önemli bir avantajdır . Ortalama bir BT uzmanı aylık yaklaşık 6634 dolar maaş alırken, bir bilgisayar bilimcisi ayda yaklaşık 6489 dolar kazanıyor. Yazılım mühendisleri ve programcıları genellikle yüksek talep görmektedir ve işvereninizle daha yüksek ücret için pazarlık yapabilirsiniz.

Satış ve Pazarlama

Satış ve pazarlama konusunda tutkulu musunuz? Danimarka’yı deneyin! Bu alandaki profesyoneller ortalama 7974 $ maaş alıyor . Bölgedeki uzmanlar ve yöneticiler 11267 dolara kadar para kazanabilir. Bu, diğer ülkelere kıyasla rekabet açısından yüksektir. Dijital pazarlamacılar da aynı maaş aralığında değişiyor.

Spor Dalları

Danimarka halkının yetenekleri, tercihen sporu özellikle sevmeleri var. Futbol, ​​ülkedeki en yaygın spordur ve profesyonel bir futbolcunun ortalama maaşı yıllık 34.726 $ olup , bu da aylık 2.893 $’a denktir. Kadınların futbolda da iyi bir şansı var ve profesyonel bir kadın futbolcu ayda ortalama 600 dolar kazanıyor.

Gazetecilik

Haber sunucuları, muhabirler ve program sunucuları, Danimarka’da diğer birçok ülkeden daha fazla kazanç sağlıyor gibi görünüyor. Bir gazetecinin aylık ortalama maaşı 6178 dolar.

Danimarka’da Ortalama Hane Geliri

Danimarka’da kişi başına düşen yıllık ortalama hane geliri 29.606 dolar civarındadır. Bu rakam diğer ülkelere göre çok daha düşük görünüyor.

Ancak bu ülkede fakir ve zenginler arasındaki uçurum büyük. Danimarka’daki nüfusun en az% 20’si, alt sınıfın gelirinin dört katına karşılık gelen yıllık gelire sahiptir. En düşük ücretli bireyler yılda yaklaşık 61615 dolar kazanıyor, bu da ayda 5134 dolara karşılık gelirken, en yüksek maaşlı profesyoneller bu miktarın üç ila dört katını cebe indiriyor.

Danimarka’da Asgari Ücret

Çoğu ülkenin aksine, Danimarka asgari ücret belirleyen bir yasal mevzuata sahip değildir. Buna rağmen Danimarka, çekici ve rekabetçi maaşları nedeniyle göçmenler ve profesyoneller için çalışmak için ideal bir yer olmaya devam ediyor.

Bunun yerine, Danimarka asgari ücret sistemi ile ilgili çeşitli çalışma alanları için toplu sözleşmeler bulunmaktadır. Ülkede hem mavi yakalı hem de beyaz yakalı işçiler için asgari ücret sınırlarının belirlenmesini toplu pazarlık yoluyla görüyor.

Toplam çalışan nüfusun yarısından fazlası, pazarlık anlaşmaları için müzakereleri yürüten sendikalara aittir. Belirli bir sektördeki işçiler için asgari ücreti belirlerler.

Danimarka asgari ücret miktarı belirlenirken nitelikler, yaş, iş türü, deneyim ve riskler gibi hususları göz önünde bulundurmaları gerekir.

Danimarka’daki önemli özel ve kamu sektörü işletmelerinde, işçiler için normal Danimarka asgari ücret saatte 16,22 dolardır. Haftada 37 saat ve ayda dört hafta çalışılır, ayda yaklaşık 2507 $ eder.

Aynı zamanda fazla mesai ile ilgili genel bir düzenleme bulunmamaktadır. Bununla birlikte, toplu iş sözleşmesi, fazla mesai istihdamı için Danimarka asgari ücret miktarı kadar da şart koşulmaktadır. Standart fazla mesai asgari ücreti, ilk 3 saat için normal ücretlerin% 50’sidir ve bunu, sonraki saatler, resmi tatiller ve hafta sonları dahil genel ücretin% 100’ü izler.

Kopenhag’da Ortalama Maaş

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dır. Çoğu göçmen için Kopenhag , yüksek yaşam standartları, mükemmel çalışma koşulları ve rekabet gücü yüksek maaşlar nedeniyle hoş bir çalışma ortamı sunduğu için kariyerlerini geliştirmek için en iyi yerlerden biridir.

Kopenhag’da ve Danimarka genelinde hükümet tarafından beyan edilen asgari maaş yoktur. Yine de, en yaygın ücretler saatte asgari 110 DKK’ya sahiptir, bu da kabaca yaklaşık 16,22 ABD dolarıdır . Beklenen asgari brüt maaş ayda 2.507 dolar civarında olacaktır. Kopenhag’daki en yüksek maaşlı profesyoneller yılda yaklaşık 126.000 $ kazanıyor, bu da ayda 10500 $ civarında.

Yalnızca Kopenhag’da, ortalama net maaş, vergiden sonra 3.163 dolar civarındadır. Ülkedeki vergi oranları son derece yüksek, bazıları en yüksek gelirli olanlar için% 50’ye, düşük gelirliler için% 38 -% 45 arasında değişiyor.

Kopenhag’da yıllık ortalama brüt gelir 79.495 dolar civarındadır ve bu da vergilendirmeden sonra 48941 dolarlık net maaş bırakır.

Danimarka’da Yaşam Maliyeti

Danimarka’da yaşam standartları yüksektir, ancak yaşam maliyeti de yüksektir. Kabaca, Danimarka’da hayatta kalmak için 820 ila 990 dolar arasında ihtiyacınız olacak. Kopenhag gibi büyük şehirlerde, yaşam maliyetleri aylık 1322,34 dolara kadar yükseliyor.

Basit bir tek yatak odalı daire kiralamak en az 480.45 dolar gerektirirken , ortalama bir erkeğin yiyecek tedariki size aylık 220.39 ila 298 dolar arasındadır. Su, elektrik, gaz ve çöp toplama hizmetleri gibi temel hizmetlerin maliyeti yaklaşık 195 dolardır.

Sağlık ve hayat sigortası yaptırmanın maliyeti yaklaşık 220,39 dolar. Bir spor salonuna veya spor kulübüne abonelik size yaklaşık 36 dolara mal olur.

Eğlencede, telefon ve televizyon faturaları aylık 51.62 $ tutarındadır, internet dahil, sinema ve yemek yeme fiyatları ise 14.75 $ – 29.50 $ arasındadır. İçecekler ve içecekler, satın alındığı yere bağlı olarak 0,74 ila 7,37 ABD Doları arasındadır.

Toplu taşıma araçlarının kullanımı size ayda yaklaşık 44,24 dolara mal oluyor. Örneğin, aylık geçiş ücreti yaklaşık 58,25 ABD doları, bir taksi ise kilometre başına 2,21 ABD dolarıdır.

Danimarka’da ipotek almak heyecan verici çünkü şu anda 10 yıldan uzun vadeli dönemler için negatif ipotek faiz oranları (% -0,5’e kadar) sunuyorlar. Bu, Danimarkalı borçluların kredilerinden daha az meblağlar iade ettiği anlamına gelir.

Danimarka’da yaşam maliyetlidir ve sadece birkaçı büyük şehirlerde rahatça yaşamayı başarır.

Sonuç

Danimarka, yaşamak ve çalışmak için en iyi yerlerden biridir. Ülkede çalışmak, asgari ücretle ilgili yasal mevzuatın bulunmamasına rağmen, profesyonellerin uygulama alanlarında maksimum düzeyde yararlanmalarını sağlar. Asgari ödeme belirleme meslek başınadır ve sektörlerdeki sendikalar ve işverenler arasında pazarlık anlaşmalarını içerir. Asgari ücret belirlenirken yaş, iş türü, deneyim, etkilenen riskler ve çalışanların yetkinliği gibi çeşitli faktörler dikkate alınır.

Danimarka’da çalışmanın en büyük dezavantajı, genellikle% 38 ile% 45 arasında değişen ve diğer zamanlarda% 50 olan gülünç derecede yüksek vergi oranlarıdır.

Kopenhag, kasabalarda işverenlere yüksek maaşlar sunan şehirlerden biridir. Bununla birlikte, ülkedeki diğer büyük şehirlerin aksine, yaşam maliyeti birçok kişi için oldukça karşılanabilir değildir. Bu tür durumlarda, bazı masrafları karşılayacak bir krediniz olabilir. Ancak kredi puanınız konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Zengin ve fakir arasındaki uçurum ve en yüksek ücretli bireyler ile en düşük ücretli birey arasındaki fark da geniş. Bazıları ülkedeki diğerlerinin maaşlarının üçte biri ve dörtte birine kadar kazanıyor.

ALMANYA ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020 – NET ASGARİ ÜCRET ALMANYA yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorum bırak