Danimarka Kopenhag İş İlanları 2020 – Danimarka Çalışma Şartları

Danimarka İş İlanları ve Piyasa

Kopenhag İş İlanları 2020

Danimarka Kopenhag İş İlanları 2020 – Danimarka Çalışma Şartları

Danimarka iş ilanları yazımızda ülkenin genel iş yaşamı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Danimarkalılar için iyi bir iş-yaşam dengesi önemlidir, bu nedenle ülkenin düzenli olarak yaşanacak en mutlu ülkelerden biri olarak seçilmesi şaşırtıcı değil. Danimarka’da çalışmak için diğer nedenleri keşfedin!

Yaşamak için pahalı bir yer olsa da (yüksek vergileri ve geçim masrafları), ücretsiz sağlık hizmetleri dahil birinci sınıf kamu hizmetlerinden yararlanacaksınız. Başkent Kopenhag’daki insanların yarısı her gün işe gittiğinden, işe gidip gelmeniz de keyifli olacak.

2019 Dünya Mutluluk Raporu’na göre Danimarka’nın rahat ve gayri resmi çalışma kültürü, Danimarka’nın dünyadaki en mutlu ikinci ülke olmasının nedenlerinden biri . Aynı zamanda, Danimarka’nın benzersiz rahatlığı ve birlikteliği konsepti olan ‘hygge’ arıyorsanız da gidilecek yer.

İngilizce iş dünyasında yaygın olarak konuşulurken, ikinci bir dil öğrenme şansını kaçırmayın. Danca dil kursları yaygın olarak mevcuttur ve yerel dili kavramanız arkadaş edinmenize ve yerleşmenize yardımcı olacaktır.

Cömert tatil hakları, Kopenhag’daki Tivoli Bahçeleri, orijinal LEGOLAND ve dünyanın en eski faaliyet gösteren fuar alanı Bakken gibi turistik yerleri keşfetmek için bolca vaktiniz olacağı anlamına gelir.

Danimarka’daki işler

Danimarka İş İlanları 2020 yılı açısından işgücü piyasasına hizmetler sektörü hakimdir, onu sanayi izler ve işsizlik sadece % 5,3’tür.

Coğrafi konumu nedeniyle Danimarka, Avrupa için önemli bir dağıtım noktasıdır. Başlıca ihracatları arasında farmasötik ürünler ve tıbbi cihazlar, demir ve çelik, gıda ürünleri, tekstil, giyim ve elektronik yer almaktadır.

Danimarka işgücü piyasası, işverenlerin piyasanın ihtiyaçlarına göre isteyerek işe alabileceği ve işten atabileceği anlamına gelen bir ‘güvenceli esneklik’ sistemi üzerinde işlemektedir ancak aynı zamanda çalışanlar A-kasse (işsizlik sigortası fonu) tarafından korunmaktadır.

İşçiler ayrıca sendikalar, işverenler ve Danimarka hükümeti arasındaki güçlü bir işbirliği düzenlemesi sayesinde mükemmel çalışma koşullarından yararlanmaktadır ve pazarda küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) hakimdir. Bu güney İskandinav ülkesinde çalıştığınız her yerde rolünüzde kendinizi değerli hissedeceksiniz.

Pandora, Carlsberg, Ecco ve Lego gibi dünyaca ünlü markaların hepsinin kökleri Danimarka’da da var.  

Popüler Mezun İşleri

 • Makine mühendisi
 • Radyograf
 • BT danışmanı
 • İlkokul ve ortaokul öğretmenleri
 • Psikolog

Danimarka’daki işleri şu adresten arayabilirsiniz:

Danimarka İş İlanları 2020 - Danimarka Çalışma Şartları

Danimarka Kopenhag İş İlanları 2020

Danimarka İş İlanları 2020 – Beceri eksiklikleri

Danimarkalı iş gücü şu anda eğitim, mühendislik, BT, tıp ve sağlık sektörleri gibi belirli alanlarda beceri eksiklikleriyle karşı karşıyadır.

Talep edilen işler arasında bina, enerji ve elektrik mühendisleri, tıbbi danışmanlar, hastane doktorları, diş hekimleri ve eczacılar bulunmaktadır.

Hükümet, Danimarka iş ilanları 2020 yılı için eksik mesleklerin bir Pozitif Listesini tutmaktadır. Eğer bu listede yer alan rollerden herhangi birini doldurmak için doğru niteliklere sahipseniz, bir iş bulabilmeniz nispeten basit olacaktır.

Danimarka’da nasıl iş bulabilirim?

Danimarka iş ilanları çoğunlukla internetten yayınlanıyor olsa da Danimarka’da iş bulma konusunda başlangıçta zorlanabilirsiniz. Genellikle açık pozisyon başına çok sayıda başvuru vardır ve ülkedeki işverenler, Danimarkalı başvuru sahiplerine denizaşırı ülkelerden gelenlere öncelik verir. Bununla birlikte, başvurunuzu güçlendirmek için uluslararası bir çalışan olarak yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Öncelikle, başvurduğunuz şirketi araştırdığınızdan ve özgeçmişinizi ve kapak mektubunuzu kuruluşa uygun hale getirdiğinizden emin olun. Belirli bir şirket hakkında bilgi ve coşku göstermek, öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. İlgili iş deneyimine sahip olmak gibi.

İş ufkunuzu genişletmeyi de deneyebilirsiniz. Daha önce düşünmediğiniz pozisyonlarda iş bulmak veya becerilerinizi kullanmak istiyorsanız, kendinizi daha fazla iş fırsatına açmalısınız. Örneğin, beceri eksikliği yaşayan bir sektörde bir işe başvurmak, iş bulma şansınızı artırabilir.

Son olarak, sosyal medya araçlarının, özellikle LinkedIn’in Danimarka’da güçlü olduğunu bilmek önemlidir. Bunları bağlantılar kurmak ve en alakalı becerilerinizi ve deneyimlerinizi sergilemek için kullanabilirsiniz ve çevrimiçi varlığınızı ön plana çıkararak bir iş bulma olasılığınızı yükseltebilirsiniz. 

Yaz işleri – Danimarka Kopenhag İş İlanları

Danimarka Kopenhag iş ilanları açısından turizm sektöründe, barlar, oteller, kulüpler ve diğer şehirlerde mevsimlik çalışma için pek çok fırsat var. Bu tür roller için resmi bir başvuru süreci yoktur, bu nedenle fırsatları keşfetmek için kuruluşlarla doğrudan iletişime geçmeyi deneyin.

Ayrıca bir yazı au pair olarak çalışarak geçirebilirsiniz. Bir aileye çocuk bakımı sağlama ve ev işlerini tamamlama karşılığında, haftalık bir ödenek alacak, sağlık sigortası yaptıracak ve kira ücretsiz konaklama sağlayacaksınız. Au pair oturma izni başvurusu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Alternatif olarak, kendinizi finansal olarak destekleyebiliyorsanız, gönüllü işlere katılabilirsiniz.

İngiliz vatandaşları, festival ve çevre çalışmaları, yenileme ve topluluğun yaşlı ve engelli üyeleriyle çalışma gibi bir dizi alanda fırsatlar sunan bir program olan Concordia’ya gönüllü yerleştirmeler için başvurabilirler.

Aşağıdaki yollarla gönüllü ve ücretli yerleşimleri de bulabilirsiniz:

 • AIESEC UK  – öğrenciler ve yeni mezunlar için
 • IAESTE UK  – bilim, mühendislik ve uygulamalı sanatlar öğrencileri için
 • JobsInCopenhagen  – başkentte fırsatlar arayan İngilizce konuşan profesyoneller için
 • Volunteering.dk – Danimarka’daki en büyük gönüllü işler portallarından biri.

Öğretim işleri

Halk eğitim sistemi Danimarka’da sıkı bir şekilde düzenlenmiştir. Öğretmeyi umuyorsanız, öncelikle yeterliliklerinizin Yüksek Öğretim ve Bilim Bakanlığı tarafından tanınmasını ve onaylanmasını sağlamanız gerekir. Bazı durumlarda, bir Danimarka okulunda öğretmenlik yapmak için ek eğitim almanız gerekebilir.

Danimarkalılara genellikle erken yaşlarda İngilizce öğretilir, bu nedenle İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmek için sınırlı fırsatlar vardır. Ancak, iş İngilizcesi öğretmek için Kopenhag ve Fredericia gibi belli başlı kentsel bölgelerdeki yetişkin eğitim kolejlerinde veya özel dil okullarında bir fırsat bulabilirsiniz.

Stajlar

Danimarka stajlarının çoğu, birçok büyük şirkete ev sahipliği yapan Kopenhag’dadır. Danimarka’da ücretli stajları şu adreste arayabilirsiniz:

Danimarka Kopenhag İş İlanları 2020 – Dil Gereksinimleri 

Danca, ülkenin resmi dilidir, ancak duyacağınız tek dil bu değildir. Danimarka nüfusunun çoğunluğu ikinci dil olarak İngilizce konuşur ve birçoğu da Almanca, Fransızca ve İsveççe’yi anlar.

İş başvuruları öncelikle Danca veya İngilizce olarak yapılır, ancak herhangi bir özel dil gereksinimi için seçtiğiniz kuruluşa danışın.

İş gücüne elinizin altında akıcı bir Danca olmadan girebilecek olsanız da, yerel halkla bütünleşmek, kendinizi Danimarka kültürüne kaptırmak ve Danimarka’da çalışma deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak için dili öğrenmek çok önemli olacaktır. Bunu yaparken, işverenlerinize de bağlılık göstermiş olacaksınız.

Niteliklerinizi işverenlere nasıl açıklayabilirsiniz?

Danimarka Kopenhag iş ilanları işe başlamadan önce, kıta genelinde yeterliliklerin doğrudan karşılaştırılabilirliğini sağlamak için, Avrupa ülkeleri arasında bir dizi anlaşma olan Bologna Süreci, Birleşik Krallık yeterliliklerinin Danimarka’dakilerin standartlarını karşılaması anlamına gelir. İşverenler onları tanımada sorun yaşamamalıdır. Sorunlarla karşılaşırsanız, niteliklerinizin Danimarka Yüksek Öğretim Kurumu tarafından değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz, bu da işverenlerin anlamasını kolaylaştıracaktır.

Bazı meslekler düzenlenir ve niteliklerinizi onaylamak için bir kamu otoritesinden izin almanız gerekir. Daha fazla bilgi edinin ve Danimarka Yüksek Öğrenim ve Bilim Bakanlığı’nda düzenlenmiş mesleklerin tam listesine bakın.

Danimarka’da çalışmak nasıl bir duygu?

Danimarka Kopenhag İş İlanları 2020 - Danimarka Çalışma Şartları

Danimarka İş İlanları 2020

Danimarkalı çalışanlar, pazartesiden cumaya 37 saatlik standart bir çalışma haftasında çalışmaktadır. Ancak çoğu işveren için bu esnektir ve bir çalışanın ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Beş haftalık yıllık izne hakkınız olacak ve ülke aşağıdakiler dahil on bir resmi tatili kutluyor:

 • Yeni Yıl Günü
 • Maundy Perşembe
 • Hayırlı cumalar
 • Paskalya Pazarı
 • Dua Günü
 • Yükseliş Günü
 • Whit Pazarı
 • Whit Pazartesi
 • Noel günü
 • Noel’in ikinci günü (26 Aralık).

İşyerleri tipik olarak düz bir hiyerarşiye sahiptir, yani tüm çalışanlar fikirlere katkıda bulunmaya ve karar verme sürecine katılmaya teşvik edilir. Örneğin, CEO’nuzla yaşayabileceğiniz sorunları dile getirmeniz normaldir.

Ülke, aşamalı bir vergi sistemine bağlı. Maaşlar genellikle yüksek olsa da, Danimarka’da çalışmak, çoğu Avrupa ülkesinden çok daha yüksek bir vergi oranıyla ücretlendirileceksiniz. Bu sistemin sağlık ve eğitim gibi ücretsiz kamu hizmetlerine izin verecek şekilde tasarlandığını unutmayın.

Daha yüksek maaşlar ve vergi oranlarına paralel olarak, barınma, yemek ve toplu taşıma dahil yaşam maliyetlerinin de oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Danimarka’ya taşınmayı planlıyorsanız, bunu araştırmanızda ve bütçelendirmenizde hesaba katın.

FİNLANDİYA İŞ İLANLARI VE FİNLANDİYA’DA İŞ İMKANLARI 2020

KANADA İŞ İLANLARI 2020 KANADA İŞ BAŞVURUSU

Yorum bırak