İngiltere Asgari Ücret Kaç Pound 2019 – 2020

İngiltere Asgari Ücret 2020

İngiltere Asgari Ücret – Image by skeeze from Pixabay

İngiltere Asgari Ücret 2020 ve Yaşayan Ücret

İngiltere asgari ücret, çalışmakta olan herhangi bir personele işyeri tarafından ödenebilecek en düşük ücret anlamına gelmektedir. Asgari ücretin miktarı dünya ülkelerinin gelişmişlik düzeyini de göstermektedir. Avrupa’da belirlenmiş asgari ücretler de sürekli olarak tartışılmaktadır. Peki, İngiltere’de asgari ücret ne kadar ve İngiltere’de en düşük işçi maaşı nedir? İşte, İngiltere’de ödenen asgari ücret tutarı ve asgari ücretle ilgili diğer bilgiler.

İngiltere’de Asgari Ücret (Ulusal Asgari Ücret) ve Yaşayan Ücret oranları

Kişinin yaşına ve çırak olup olmadığına bağlı olarak farklı asgari ücret (NMW) seviyeleri vardır. 25 yaş ve üzerindeyseniz, Ulusal Yaşayan Ücreti (NLW) alırsınız. Saatlik fiyatlar her Nisan ayında değişir. Peki İngiltere asgari ücret sterlin (Pound) olarak ne kadar?

İngiltere asgari ücret ve geçim ücreti:

Yaş İngiltere asgari ücret 2020
25 ve üstü için İngiltere Asgari Ücret £ 8.72
21 – 24 için İngiltere Asgari Ücret 2020 £ 8.20
18 ila 20 için Londra Asgari Ücret £ 6,45
18 yaşın altı için Asgari Ücret £ 4.55
Çırak* £ 4.15

* 19 yaşın altında veya çıraklığın ilk yılında ise (aksi takdirde yaş gruplarına bakınız). Çıraklık oranı Üst Düzey Çıraklık için geçerli değildir.

Tarım İşçileri İçin İngiltere Asgari Ücret 2019 – 2020

Kuzey İrlanda’daki tarım işçileri, İngiltere’de asgari ücret veya Ulusal Yaşayan Ücreti oranı daha yüksek olmadıkça, bunların yerine Tarımsal İngiltere Asgari Ücret oranlarına hak kazanırlar.

Hiçbir işçiye Asgari Ücret veya Ulusal Yaşayan Ücret’den daha az ödeme yapılamaz. Bazı tarım işçilerine İngiltere Asgari Ücret veya Ulusal Yaşayan Ücreti’den daha fazla ödeme yapılmalıdır çünkü daha yüksek bir Tarımsal Asgari Ücret oranı vardır. Oranlar her yıl Nisan ayında değişir.

sınıf Nisan 2020’den Fiyatlar
Derece 1 – ilk 40 hafta için geçerli olan minimum oran kümülatif £ 6,88
Sınıf 2 – standart işçi £ 7.42
Sınıf 3 – öncü işçi £ 8.82
Sınıf 4 – zanaat sınıfı £ 9,49
Sınıf 5 – Denetleyici sınıf £ 9.99
6.Sınıf – Çiftlik Yönetimi Sınıfı £ 10.84

* Bunlar, vergi ve ulusal sigorta kesintilerinden önceki asgari saatlik ücretlerdir.

Herhangi bir zamanda Asgari Ücret, yukarıda belirtilen saatlik orandan daha yüksek olduğunda, minimum oran İngiltere’de Asgari Ücret miktarına eşit olacaktır.

39 saatlik çalışmadan sonra fazla mesai yapılacaksa, bir buçuk kat olarak uygulanacaktır.

Asgari Ücret Hesaplaması

İngiltere de asgari ücret kaç sterlin olursa olsun ortalama saatlik ödemeniz, ‘ödeme referans süresi’ adı verilen bir süre boyunca hesaplanır. Bu genellikle çalışana gerçekten ödenen süredir. Örneğin, haftalık olarak ödeme alınıyorsa ödeme referans süresi bir haftadır; aylık olarak ödeme alınıyorsa bir aydır. Ödeme referans süresi 31 günden uzun olamaz.

Önemli olan ödeme, yalnızca ödeme referans süresi boyunca aldığınız ücret değildir. Aynı zamanda o dönemde kazandığınız, ancak bir sonrakine kadar almadığınız ödemeleri de içerir. Örneğin, aylık olarak ödeme alıyorsanız ve Temmuz sonuna yakın bir süre fazla mesai yaparsanız, Ağustos ayına kadar ücret almanız gerekir. Fazla mesai ücreti yine de Temmuz ücretinize dahil edilir.

AMERİKA ASGARİ ÜCRET KAÇ DOLAR – ABD ASGARİ ÜCRET 2020

KANADA ASGARİ ÜCRET KAÇ DOLAR 2020

NORVEÇ ASGARİ ÜCRET KAÇ KRON 2020

Yorum bırak