İngiltere Vize Kararı Bekleme Süreleri

İngiltere Vize Kararı Bekleme Süreleri

İngiltere Vize Kararı Bekleme Süreleri – Photo by Agê Barros on Unsplash

İngiltere vize kararı bekleme süreleri: İngiltere dışındaki başvurular

İngiltere dışından başvuruyorsanız, İngiltere vize başvurunuz hakkında ne kadar hızlı bir karar alacağınızı kontrol edin.

Vize başvurusu yapmadan önce seyahat rezervasyonu yaptırmanıza gerek yoktur. Vize ücretleri ancak başvurunuz henüz işleme koyulmaya başlanmamışsa iade edilebilir.

İngiltere’de bir vizeyi uzatmak veya değiştirmek için başvuruda bulunuyorsanız, ne kadar süreceğini öğrenmek için bireysel vize kılavuzlarını kontrol edin .

İngiltere’yi ziyaret etmek istiyorsanız

İngiltere’yi ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunuyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde vizeniz hakkında bir karar almalısınız:

  • bir tatil için veya ailenizi veya arkadaşlarınızı görmek için
  • bir iş gezisi veya toplantı için
  • evlenmek için

Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak vizenizi veya diğer hizmetleri daha hızlı alabilirsiniz. Vize başvuru merkezinize danışın.

İngiltere’de seyahat ediyorsanız

1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde, başka bir ülkeye giderken İngiltere üzerinden seyahat etmek için vize başvurusunda bulunursanız,

Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak vizenizi veya diğer hizmetleri daha hızlı alabilirsiniz. Vize başvuru merkezinize danışın.

İngiltere’de okumak istiyorsanız

Başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde vizeniz hakkında bir karar almalısınız:

  • kısa süreli çalışma vizesi
  • genel öğrenci vizesi
  • çocuk öğrenci vizesi

İngiltere’de çalışmak ya da yatırım yapmak istiyorsanız

İngiltere’de çalışmak veya yatırım yapmak için vize başvurusunda bulunuyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar almalısınız.

Türk İş Adamı vizesine başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezinden randevunuza katıldıktan sonraki 12 hafta içinde karar vermelisiniz .

İngiltere’de aileye katılmak istiyorsanız

İngiltere’ye yerleşmek için başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 12 hafta içinde karar vermelisiniz:

  • İngiliz vatandaşı olan veya İngiltere’de yerleşik birinin eşi, ortağı veya aile ferdi

Başka bir başvurana bağımlı olarak başvuruda bulunuyorsanız, kararınızı aynı anda alırsınız.

AÇA aile izni veya EUSS aile izni başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede bir karar alırsınız.

Aile birleşimi

Bir mülteci veya insani koruma altındaki bir kişi ile aile birleşimi için başvuruda bulunuyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezinde 12 haftalık randevunuza katılma kararı almalısınız .

Milletler Topluluğu vatandaşları

Bir Ancestry vizesine başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde karar vermelisiniz.

Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak vizenizi veya diğer hizmetleri daha hızlı alabilirsiniz. Vize başvuru merkezinize danışın.

Windrush Şeması

Windrush Şeması altında başvuru yapıyorsanız İçişleri Bakanlığı’nın Windrush ile ilgili çalışmaları hakkındaki kılavuzu ve en son yazışmaları okuyun .

Geri gelen bölge sakinleri

Dönen ikamet vizesine başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezinde randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde karar vermelisiniz.

Yedek biyometrik oturma izinleri

Biyometrik oturma izninizi (BRP) değiştirmek üzere İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunuyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde karar vermelisiniz.

Yedek konut kartları

AB Uzlaşma Programı kapsamında yerleşik veya önceden kurulmuş statüsüne sahipseniz ve AB Uzlaşma Programı seyahat izni başvurusunda bulunuyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde karar vermelisiniz.

Vizenizi pasaportunuzdan aktarın

İngiltere Vizenizi pasaportunuzdan transfer etmek için başvuruyorsanız, karar süresi vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde, 1 hafta 5 iş günüdür .

Yetki belgesi

İngiltere’de ikamet hakkınızın olduğunu kanıtlamak için bir yetki belgesi için başvuruyorsanız, 1 hafta 5 iş günü olan vize başvuru merkezinde randevunuza katıldıktan sonraki 3 hafta içinde karar vermelisiniz.

Öncelikli hizmetler – daha hızlı karar alın

5 iş günü içinde toplama (öncelikli hizmet)

Hizmet başvurduğunuz ülkede kullanılabiliyorsa, başvururken ‘öncelikli hizmeti’ seçebilirsiniz. Bu hizmet için ek bir ücret ödenecektir.

İngiltere Vize başvuru merkezindeki randevunuzdan sonraki 5 iş günü içinde bir karar verilecektir.

Başvurduğunuz ülkede öncelikli vize hizmetinin bulunup bulunmadığını görmek için vize başvuru merkezinize başvurun. Öncelikli vize hizmeti çoğu ülkede mevcuttur.

24 saat içinde toplama (süper öncelikli hizmet)

Hizmet başvurduğunuz ülkede kullanılabiliyorsa, başvururken ‘süper öncelikli hizmeti’ seçebilirsiniz. Bu hizmet için ek bir ücret ödenecektir.

İngiltere Vize ve Göçmenlik, süper öncelikli vize başvurunuz hakkında bir karar vermeyi ve biyometrik bilgilerinizi verdiğiniz tarihten itibaren 24 saat içinde pasaportunuzun toplanmaya hazır olduğunu bildirmek için sizinle iletişime geçmeyi amaçlamaktadır.

Başvurduğunuz ülkede süper öncelikli vize hizmetinin bulunup bulunmadığını görmek için vize başvuru merkezinize başvurun.

Uygulamanızın işlem süresi başladığında ve bittiğinde

Vize başvuru merkezindeki randevunuza katılıp biyometri (varsa) gönderdiğiniz zaman başlar. İşlem süresi pasaportunuz toplanmaya hazır olduğunda sona erecektir.

Sonra ne olur

Belgeleriniz toplanmaya hazır olduğunda sizinle iletişime geçilecektir.

Biyometrik oturma izninizi alacağınız zaman

İngiltere’ye 6 aydan uzun bir süredir geliyorsanız , biyometrik oturma izninizi (BRP) toplamalısınız . İngiltere’de olduğunuzda BRP’nizi toplayın.

Bunu seyahat belgenizdeki vinyet etiketinin süresi dolmadan veya İngiltere’ye geldikten sonraki 10 gün içinde (hangisi daha sonra olursa) yapmanız gerekir.

Ne zaman daha fazla bekleyebilirsin

Başvurunuz kolay değilse ve bir karar verilmeden önce daha fazla bilgi gerekiyorsa, bir karar için daha uzun süre bekleyebilirsiniz. Başvurunuz ertelenirse, vizeniz için standart zaman çizelgeleri içinde bilgilendirilirsiniz.

Öncelikli veya süper öncelikli vize için başvurduysanız ve başvurunuz kolay değilse, zaman ölçeğini karşılamak mümkün olmayabilir. Bu durumda, başvurunuz karar verme sürecinin her aşamasında hala kuyruğun önüne konacaktır ve İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik başvurunuzu standart küresel zaman çizelgeleri içinde işlemeyi amaçlayacaktır.

İngiltere Çalışma Vizesi (Tier 2) yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırak