İngiltere’deki En İyi Dil Okulları

İngiltere'deki En İyi Dil Okulları
İngiltere’deki En İyi Dil Okulları – Photo by Jurica Koletić on Unsplash

İngiltere’deki En İyi Dil Okulları

İngilizce’yi ana diliniz gibi konuşmaya hazır mısınız? İngiltere’deki En İyi Dil Okulları sayesinde dünyanın her yerinden arkadaş edinmek ister misiniz? İngilizceyi ana vatanında öğrenmek bunun en kolay yoludur. Londra’daki en iyi dil okullarını sizin için araştırdık. İhtiyaçlarınız için en iyi okulu bulun, araştırın ve bilgi sahibi olun.

İngilizce, iki milyar kişilik bir nüfus tarafından kullanılıp 75’ten fazla ülkede resmi dildir veya özel statüdedir. Oxford sözlükbilimi Penny Silva, dünyadaki dört kişiden birinin bir dereceye kadar İngilizce konuşabildiğini tahmin ediyor. Sizin için seçtiğimiz 11 dil okulu:

1. Edwards Language School

Edwards Language School öğrencilerinin çoğu kişisel tavsiye alırken, daha iddialı öğrenciler her yıl daha üst düzey dil kurslarına katılan düzenli Edwards öğrencileri haline gelir. Birleşik Krallık’ta İngilizce öğretimi için British Council tarafından akredite edilmiştir. Edwards Dil Okulu ayrıca kurslar sağlar ve IELTS Sınavlarına hazırlanmanıza yardımcı olur.

2. TELC UK

Londra’daki TELC UK İngilizce Dil okulu, akademik çalışma, kariyer gelişimi ve kişisel dil geliştirme için yardımcı olacaktır. TELC UK, ileri düzey uzman ve deneyimli profesyonelleri ile, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli yarı zamanlı ve yoğun kurslara sahiptir. Ayrıca, İngilizceyi gerçek hayatta kullanabilmeniz için TELC UK tarafından düzenlenen kültürel ve sosyal etkinliklere katılma şansınız vardır. TELC UK, Londra’nın kuzeyinde, Londra’nın merkezine yaklaşık 20 dakika mesafede yer almaktadır. 

3. The London School of English

The London School of English, yetişkinlere İngilizce öğretimi konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahiptir. Kurslarının içeriği size göre düzenlenmiştir ve bir grupta alabileceğiniz kadar bire bir eğitime yakındır. Hedeflerinize göre plan belirler ve size unutulmaz bir deneyim ile birlikte net sonuçlar sunar.

4. St George International

St George International İngiltere’deki En İyi Dil Okulları listemizde 4 numarada. Neredeyse 60 yıldır, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere yüksek derecede bireysel ilgi gösteren kurslar verilir. Londra’nın merkezindeki konumları (West End) onları İngilizce’yi tam kalbinde öğrenmek adına mükemmel bir seçim haline getirir. Okulda sınıflar ve bina genelinde wi-fi bulunan sessiz bir bireysel çalışma alanı da vardır.

5. Language Studies International

LSI London Central, şehrin tam kalbinde, West End olarak bilinen hareketli, canlı bir bölgede yer almaktadır. British Museum, Oxford Street’teki mağazalar ve Soho eğlence bölgesi yürüme mesafesindedir. LSI dil okulu, ücretsiz internet erişimi olan bir bilgisayar odası, kütüphane ve öğrenci salonu da dahil olmak üzere İngilizce eğitimi için mükemmel olanaklarla donatılmıştır. TOEFL sınavına hazırlık ve Cambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi kursları da dahil olmak üzere çok çeşitli İngilizce programları sunmaktadır.

6. Speak Up London

Speak Up London, başkent Oxford Street’in en ünlü caddelerinden birinde bulunur. İngilizce eğitimi için British Council tarafından akredite edilmiş, hızla büyüyen bir dil okuludur. Speak Up London aynı zamanda Cambridge Üniversitesi ESOL sınavına hazırlık merkezi olma avantajına sahiptir. Sınıfları projektörler ve multimedya cihazları ile donatılmış modern, aydınlık ve renklidir.

7. EC Londra 30+

EC London 30+, 30 yaş ve üstü yetişkinler için popüler bir İngilizce okuludur. Olgun öğrenciler için tasarlanan derslerde İngilizcenizi dünyanın her yerinden insanlarla birlikte geliştirmenizi sağlar. Whitechapel Galerisi ve Camden Market gibi eğlenceli ve ilginç yerlere grup gezileri gibi Londra’da zamanınızı en iyi şekilde geçirmeniz için birçok sosyal aktivite var. Derslere katılmayı, telaffuz kliniğini ve konuşma sınıfını içeren Akademik Ekstralar sunarlar. Bu ikonik şehirde yapacak çok şey olduğundan, bu yetişkin İngilizce kursundan en iyi şekilde yararlanmanız için motive olacaksınız.

8. Delfin English School

İngiltere’deki En İyi Dil Okulları listemizin 8 numarası Delfin English School of London, hem eğlenceli hem de eğitici bir İngilizce dil öğrenme deneyimi sunar. Öğrencilerinin özel bir şeyin, farklı bir şeyin bir parçası olduklarını hissetmelerini istiyorlar. Delfin’de, sadece başka bir dil öğrenmekten daha fazlasını yaşayacaksınız, küresel ‘Delfiners’ ailesinin bir parçası olacaksınız! Delfin’in çeşitli spor ve sosyal programları, Londra’nın sunduğu tüm harika şeylerin tadına bakma şansı sunuyor ve size sınıf dışında İngilizce konuşmak için birçok fırsat sağlıyor.

9. St Giles International

Bu Londra Orta İngilizce okulu, şık Bloomsbury’nin kalbinde 100 yıllık muhteşem bir binada yer almaktadır. Russell Meydanı’nın karşısında yer alan otel, İngiliz Müzesi’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu harika konumdan öğrencilerin başkenti keşfetmeleri kolaydır. Ünlü Londra mekanlarına yürüme mesafesindedir ve mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir. St Giles London Central, uluslararası bir yapıya sahip büyük, canlı bir okul. Modern çalışma olanaklarından yararlanmak ve başkentin sunduğu her şeyin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir.

10. International House London

İngiltere’deki En İyi Dil Okulları arasında bulunan International House London, 2007 yılından bu yana Covent Garden’da amaca uygun tesislerde bulunmaktadır. Londra’daki en büyük tek bölgeli dil okuludur. Kampüste 56 derslik odası, öğrenci bilgisayar odaları, öğrencilerin telaffuzlarını uygulayabilecekleri bir dijital dil laboratuvarı, bir kafe ve 10.000’den fazla kitap ve dergi bulunan bir kütüphane bulunmaktadır. Her yıl International House London 150’den fazla ülkeden 8.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

Yurtdışında Dil Öğrenmek için 7 Neden yazımıza göz atmanızı öneririz.

Yorum bırak