Japonya Asgari Ücret Ne Kadar 2020 – Net Asgari Ücret

Tokyo, Japonya’da Ortalama ve Asgari Ücret

JAPONYA NET ASGARİ ÜCRET

JAPONYA ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020 – NET ASGARİ ÜCRET – Image by Sofia Terzoni from Pixabay

Bu yazımızda Japonya asgari ücret miktarları ve Japon ekonomisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Japonya, son derece yenilikçi teknolojilere ve ihracata odaklanan dünyanın en güçlü ekonomilerinden biridir. Başkent Tokyo’nun dünyanın en zengin şehirlerinden biri olması şaşırtıcı değil. Tokyo ayrıca oldukça yüksek maaşlara ve yüksek bir yaşam maliyetine sahiptir. Şehrin güvenlik ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere yüksek yaşam standartları, Japonya’ya taşınmak için gittikçe daha fazla yabancıyı çekiyor.

Tokyo, Japonya’da Asgari Maaş

Japonya asgari ücret miktarları saatlik oranlara göre belirlenir ve her vilayetin farklı bir değeri vardır. Tokyo, ülkenin en zengin şehri olduğu gibi aynı zamanda ülkedeki en yüksek asgari saatlik ücrete sahiptir.

Japonya asgari ücret kaç yen sorusunun cevabı 2020 yılı için Tokyo’da saatlik 985 yen’dir . Bu asgari saatlik ücret, ülkedeki diğer vilayetlerle karşılaştırılabilir: Osaka’nın asgari saatlik ücreti 936, Kyoto’nun asgari saatlik ücreti 882. Öte yandan, Okinawa, 762 yen ile bazı ülkelerin en düşük saatlik ücretlerine sahip.

Japonya’nın 40 saatlik bir çalışma haftası vardır, ancak fazla mesai birçok ekonomik sektörde oldukça sık gerçekleşmektedir. Ülkede bir işçinin fazla mesai yapmasına izin verilen bazı kısıtlamalar vardır.

Tokyo, Japonya’da Ortalama Maaş

Tokyo’daki ortalama maaşın Japonya asgari ücret miktarı dışında dünyadaki en yüksek maaşlardan biri olması şaşırtıcı değil. 2020 yılında Tokyo’da ortalama maaş ayda 325,000 yen (net maaş). Rakam, 3000 USD’nin biraz altına düşüyor.

Japonyada asgari ücret kaç yen olursa olsun, her zaman dünyanın en yüksekleri arasındadır. Hong Kong, Londra ve Paris gibi diğer yüksek gelirli şehirlerle karşılaştırılabilir. Sydney, Zürih ve New York gibi şehirlere göre nominal olarak daha düşüktür.

Tokyo Ekonomik Görünümü

Bu listeye göre Tokyo, şehir olarak dünyanın en büyük GSYİH’sına sahiptir . Tokyo ekonomisi, çoğu sektörde güçlü bir mevcudiyetle yoğun bir şekilde çeşitlendirilmiştir. Japon başkenti aynı zamanda Japon asgari ücret sistemi üzerinde kökenli bir dizi önemli çok uluslu şirketin genel merkezi olarak hizmet vermektedir. Bunların arasında Sony, Honda, Nikon, Fujitsu ve diğer birçok büyük Japon markasından bahsedebiliriz.

Japon başkenti aynı zamanda ana küresel finans merkezlerinden biridir. Şirket, dünyadaki üçüncü büyük piyasa değerine sahip olan Tokyo Borsası’na ev sahipliği yapıyor.

Son derece zengin bir şehir olmasına rağmen, Japonya’daki göçmenler için diğer küresel şehir merkezlerinden daha fazla fırsat yoktur. Bu gerçek, mevcut çoğu iş için sık sık Japonca bilgisinin gerekliliğiyle kısmen anlaşılmaktadır. Bu eğilim küçük değişiklikler gösteriyor ve Tokyo’daki göçmenlerin sayısı son yıllarda artıyor .

Japonca konuşanlar için şehirde iyi kariyer fırsatları var. Bununla birlikte, BT, robotik ve finans gibi yüksek talep gören bir alanda yetenekliyseniz, bu işlerin çoğu üst roller için olan, Japonca yeterlilik gerektirmeyen işler de vardır. Japonya’daki ESL (anadili İngilizce olan) öğretmenlerine de güçlü bir talep var ve Japonya asgari ücret miktarının üzerinde maaşlar almaktalar.

Yurtdışında Çalışmak ve Yaşamak İçin İlginç Kaynaklar

Japonya asgari ücret miktarları hakkında bilgilendikten sonra, geçici veya sürekli olarak yurtdışında çalışmayı ve yaşamayı düşünüyor iseniz aşağıda, web’de sizin için yararlı olabilecek bazı kaynaklar bulunmaktadır:

  • World Nomads : Bu şirket dünyadaki çoğu ülkede seyahat sigortası sağlamaktadır. Uzun bir yolculuğa çıkacaksanız iyi bir seçenek olabilir.
  • Booking.com : Booking.com, her türden gezgin için çok çeşitli seçeneklerle bir sonraki seyahatiniz için konaklama yeri bulmak için en iyi seçimdir.
  • Jetradar : Bir sonraki seyahatiniz için uçuşları karşılaştırmak için en iyi yer.
Japonyada asgari ücret kaç yen?

Japonya asgari ücret kaç yen sorusunun cevabı 2020 yılı için Tokyo’da saatlik 985 yen’dir . Bu asgari saatlik ücret, ülkedeki diğer vilayetlerle karşılaştırılabilir: Osaka’nın asgari saatlik ücreti 936, Kyoto’nun asgari saatlik ücreti 882. Öte yandan, Okinawa, 762 yen ile bazı ülkelerin en düşük saatlik ücretlerine sahip.

Japonya’da ortalama maaş ne kadar?

2020 yılında Tokyo’da ortalama maaş ayda 325,000 yen (net maaş). Rakam, 3000 USD’nin biraz altına düşüyor.

Benzer içeriklere sahip diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

İSVİÇRE ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020 – NET ASGARİ ÜCRET

RUSYA ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2020 – NET ASGARİ ÜCRET

Yorum bırak