Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları – Photo by Ali Tawfiq on Unsplash

Kanada Dil Okulları

Toronto En İyi 5 İngilizce Dil Okulu

Kanada Dil Okulları dünyada en çok tercih edilen ve en başarılı eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Özellikle Toronto’nun dinamik ve kozmopolit bir metropol olması, ışıldayan gökdelenler, geniş ve yeşil kamusal alanlar, çeşitli etnik yemek mekanları ve büyük spor mekanları da dahil olmak üzere muhteşem bir cazibe merkezidir. Şehrin hayat dolu atmosferine büyük katkıda bulunan, çok kültürlü canlılığına dalmak ve bu süreçte değerli beceriler öğrenmek için Toronto’ya gelen çok sayıda genç öğrenci vardır.

İngilizcesi ilk dili olmayan Toronto ziyaretçileri söz konusu olduğunda, yıl boyunca akredite İngilizce kursları veren çok sayıda kurum vardır. Toronto’da İngilizce dil yeterliliğinizi geliştirmeniz için biraz araştırma yaptık ve şehrin sunduğu en iyi İngilizce dil okullarından beşini seçtik.

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları – Photo by Scott Webb on Unsplash

Centre of English Studies

Kanada Dil Okulları listemizdeki ilk kurum Centre of English Studies. Konaklamaları boyunca bir İngilizce dil kursuna katılmak isteyen Toronto ziyaretçileri için, Centre of English Studies, tüm dünyada öğrencilere 40 yılı aşkın deneyime sahip, son derece saygın bir okuldur. Toronto Üniversitesi’nin hemen karşısında yer alan merkez, şehrin canlı öğrenci yaşamının kalbinde yer alır ve yoğun bir etkinlik programı ile birlikte insanları sosyalleştirmek ve tanıştırmak için bolca fırsat sunar.

Kurs çeşitlerine gelince, kurs süreleri 2 hafta ile başlayan ve 25+ haftaya kadar yükselen bir çeşitliliğe sahiptir. Fiyatlandırma konusunda rehberlik için Standart Genel İngilizce’de 2 haftalık bir kurs (haftada 20 ders) 833 $ CAD olarak fiyatlandırılır. Daha pahalı seçenekler arasında Yoğun Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Kombinasyon Kursları (haftada 5 defa bire bir ders dahil) ve Sınav Hazırlığı da bulunmaktadır. Merkez ayrıca öğrencilerin kalacakları doğru yeri bulmalarına yardımcı olmak için kapsamlı bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

Tamwood

1992 yılında kurulan Tamwood Dil Merkezleri’nin Toronto okulu, şehir merkezinde, başlıca turistik yerlerin çoğuna yakın, çok katlı bir binada yer almaktadır. Okulda Genel İngilizce, Uluslararası İş İngilizcesi ve IELTS’in yanı sıra Üniversite Hedef Programı ve özel bire bir eğitim de dahil olmak üzere çeşitli kurslar sunulmaktadır.

Fiyatlar kursun uzunluğuna bağlı olarak değişir, ancak bir referans noktası olarak, haftada 28 ders içeren iki aylık bir kurs, materyaller ve kayıt ücreti de dahil olmak üzere 2.130 $ CAD’a mal olacaktır. Okuldaki olanaklar arasında öğrencilerin dinlenip sosyalleşebilecekleri bir salon alanı ve aynı binada birkaç kafe ve dükkan da bulunmaktadır. Okul da akredite edilmiştir ve daha önce Kuzey Amerika’daki en iyi ESL Okulu ve en iyi meslek yüksekokulu olarak seçilmiştir.

GEOS

40 yılı aşkın tecrübesi ile GEOS interaktif, eğlenceli ve etkili öğretim yöntemleri ile etkileyici bir üne kavuşmuştur. Toronto okulları, Standart, Yoğun ve Süper Yoğun kurslar dahil olmak üzere tüm seviyeler ve zaman gereksinimleri için sınıflar sunmaktadır.

Öğrenimlerini iş ile birleştirmek isteyenler için, yarı zamanlı kurslar da vardır ve öğrenciler ayrıca konuşma, ESL testlerine hazırlık veya iş dili gibi belirli becerilere odaklanan seçmeli dersler de seçebilirler. Bu programda her gün üç farklı ders verilir, her biri farklı bir öğretmen tarafından öğretilir, yani öğrenciler her gün konuşma ve dinleme için 90 dakikaya kadar harcarlar.

Language Studies International

Toronto’nun en güzel yerleşim bölgelerinden biri olan Rosedale’in kalbinde göz alıcı modern bir binada yer alan LSI, çeşitli Genel ve Yoğun kursların yanı sıra küçük gruplar için Premium kurslar, sınav ve üniversite hazırlık kursları, iş dünyası kursları ve 6-17 yaş için Genç kursları vermekte. İster haftada 10-20 derslik kısa bir tazeleme kursu isterse daha uzun, daha yoğun bir kurs arıyor olun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir program mutlaka olacaktır.

Okuldaki olanaklar arasında 16 modern sınıf, mikrodalga fırın ve buzdolabı ile donatılmış ortak bir oda, ücretsiz internet erişimli bir bilgisayar odası ve bir kahve makinesi bulunmaktadır. Sınıf büyüklükleri sınıf başına maksimum 16’ya kadar tutulur ve 14 farklı ülkeden öğrenciler şu anda okulda temsil edilmektedir.

University of Toronto

1827’de kurulan prestijli Toronto Üniversitesi, Kanada Dil Okulları arasında en önde gelen kurumlardan biridir. Üniversitenin Sürekli Araştırmalar Okulu, Languages ​​Canada tarafından akredite edilmiş kursları ile 65 yılı aşkın bir süredir İngilizce dil programlaması sağlamaktadır.

Sunulan kurslar arasında Akademik Amaçlı İngilizce, Genel ve Mesleki Amaçlı İngilizce ve İş İngilizcesi İletişimi bulunmaktadır. İngilizcenin yanı sıra liderlik, finans, iş dünyası, Kanada kültürü ve daha fazlası gibi diğer uzmanlık alanlarını da içeren ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen grup kursları da vardır. Tüm öğrenciler, her sınıftaki dokunmatik ekranlı dijital monitörlerden, kampüs çapında, güvenli kablosuz internetten ve eğitmenlerinden kişiselleştirilmiş geri bildirimlerinden yararlanır.

 

Diğer seçeneklerinizi görmek için Dil Okulları sayfamıza göz atabilirsiniz.

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ

 

Yorum bırak