Kanada İş İlanları 2020 Kanada İş Başvurusu

Kanada İş Başvurusu 2020

Kanada İş İlanları 2020 – Photo by Tim Gouw on Unsplash

Kanada İş İmkanları 2020 – Kanada İş İlanları Verenler

Ekonomik olarak dünyadaki en başarılı ülkelerden biri olsa da, Kanada iş ilanları bakımından personel talebini karşılamakta zorlanan işverenler için zorluklar yaratmaktadır. Rekor düzeyde düşük işsizlik oranıyla Kanada, bugün hiç olmadığı kadar güçlü bir ulusal iş gücü yetiştirmeye devam etmek için yurt dışından gelecek istihdama güvenmek zorunda.

Yazımızın amacı, Kanada’da çalışma konusunda size rehberlik etmek, en güncel bilgileri sağlamak ve Kanada iş imkanları hakkında faydalı bilgiler sunmaktır.

Kanada iş imkanları bakımından oldukça ferah bir ülke olsa da çoğu durumda, Kanada’da çalışmak için yabancı bir vatandaşın Kanada çalışma izni alması gerekir. Ancak, yabancı bir işçinin Kanada’da çalışma izni olmadan çalışabileceği bazı istisnai durumlar vardır.

Genel olarak, Kanada iş imkanları dahilinde yabancı bir işçi istihdam etmek isteyen Kanadalı işverenlerin önce İş gücü Piyasası Etki Değerlendirmesi (LMIA) olarak bilinen “İstihdam ve Sosyal Gelişim Kanada”dan (ESDC) izin alması gerekir. Kanadalı işverenler, yabancı bir işçi çalıştırmanın çoğu durumda Kanada iş gücü piyasası üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını ve şu anda pozisyonu dolduracak Kanada vatandaşı veya daimi ikametgahının olmadığını göstermelidir. Bu, tipik olarak, birkaç iş pozisyonunun reklamının yapılmasıyla gerçekleştirilir, böylece işe uygun Kanadalı biri olmadığını gösterir. LMIA, hükümetten yüksek düzeyde incelemeye tabi olan ve bu nedenle hatasız tamamlanması gereken çok titiz ve kapsamlı bir süreçtir.

LMIA süreci kural olmasına rağmen, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) gibi Dış Ticaret Anlaşmalarından kaynaklanan ve yabancı işçilerin Kanadalı işverene sahip olmadan çalışma izni başvurusunda bulunmasını sağlayan bir dizi LMIA’dan muaf çalışma izni vardır. İşveren tarafından desteklenen bu çalışma izinlerine ek olarak, henüz iş teklifi olmayan yabancı işçiler için çalışma tatilleri, mezuniyet sonrası çalışma izinleri ve açık eşli çalışma izinleri de dahil olmak üzere bir dizi çalışma izni seçeneği bulunmaktadır.

Kanada İş İlanları 2020 (Kanada Büyükelçiliği)

Kanada iş imkanları genel olarak tüm departmanları da kapsayacak şekilde tek bir web sitesinde yayınlamaktadır. Arama sonuçlarınızı anahtar kelimeye, iş yerine, maaş ve departmana göre filtreleyebilirsiniz. Özel aramalarınızla eşleşen yeni işler için uyarı ayarlayabilirsiniz. İşler düzenli olarak eklenir.

Kanada iş ilanları 2019 sonrası için arama yapabileceğiniz Kanada büyükelçiliği iş ilanları adresi:

İş gereksinimlerimizi anlayın

IRCC ile kariyere başvurmadan önce, uzmanlık sözlüğünü inceleyin .

Yetkinlik sözlüğü, iş gereksinimlerimizi anlamanıza ve bir işi gerçekleştirmek için gereken yetkinlikleri geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Kanada İş Başvurusu – İş Envanteri

Kanada iş başvurusu konusunda envanteri incelemek, birçok pozisyonu doldurmak için sürekli ihtiyaç olduğunda işleri tanıtmanın ve öz geçmişleri kabul etmenin bir yoludur. Birden çok iş açılışında özgeçmişinizin dikkate alınması için  iş ilanları envanterlerinden birine başvurun.

Kanada’da Birden Çok Konumda İş İçin Stoklar

Ottawa-Gatineau bölgesindeki Kanada İş İlanları

Montréal, Quebec konumundaki iş ilanları

Sydney, Nova Scotia Bölgesi İş İlanları

Yeni Gelenler için Federal Staj Programı

Yeni gelenler Federal Staj Programı sunan uygun yeni gelenler Kanada, federal, eyalet ve belediye kuruluşları ile değerli geçici iş deneyimi ve eğitim olanaklarını elde etme şansı.

Fırsat bankası

Seçim süreçlerine ve envanterlere başvurmanın yanı sıra, öz geçmişinizi fırsatlar yetenek bankasına gönderin. Burası, Kanada İş İlanları ile işe alım yöneticilerinin pozisyonları doldurmak için kullandıkları bir öz geçmiş deposudur. Depoya girmek için şunları yapmanız gerekir:

  1. Kanada iş başvurusu formunu doldurun (PDF 1.52 MB) ve öz geçmişinizi ekleyin.
  2. Gönder’i tıklayın ve formunuzu e-posta ile gönderin.
  3. Oradan alınacaktır.

Bunların dışında bağımsız olarak sponsor bulmak adına iş arayabileceğiniz Kanada İş İlanları sitelerinin başlıcaları şunlardır:

Canada Jobs

Indeed

Monster

Randstad

Bu yazımızda  kanada iş ilanları, kanada büyükelçiliği iş ilanları, seri iş ilanları, konsolosluk iş ilanları, gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Diğer alakalı yazılarımıza da mutlaka göz atmanızı öneririz.

KANADA KALİFİYE İŞÇİ (HIZLI GİRİŞ)

KANADA GÖÇMENLİK PUAN HESAPLAMA

KANADA VİZESİ

Yorum bırak