Ana Sayfa Vizeler Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada Öğrenci Vizesi

by blue
kanada öğrenci vizesi
Kanada Öğrenci Vizesi – Photo by Ben Duchac on Unsplash

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada Öğrenci Vizesi ile Birleşmiş Milletler tarafından Yaşam Kalitesi Endeksi’nde her zaman ilk 10 ülke arasında yer alan bu ülkede, yüksek kaliteli eğitimi, çeşitli akışlardaki program çeşitliliği ve mükemmel eğitim kurumlarını bulacaksınız. Kanada, farklı insanların ve görkemli manzaraların ülkesidir. Her yıl yüksek öğrenim için 1 milyondan fazla öğrenci Kanada’yı seçiyor. Uluslararası Öğrenciler zengin kültürlerini bilgi ve becerilerini Kolej ve Üniversiteler aracılığı ile Kanada’ya taşırlar.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) göre, Kanada Eğitim Sistemine kişi başına daha fazla harcıyor. Daha fazla ayrıntı için, öğrenciler okumak istedikleri Kolej veya Üniversiteden bilgi alabilirler. Kanada birçok öğrencinin hayalindeki eğitim merkezidir. 

Birinci sınıf altyapıya sahip Kanada Enstitüleri çok çeşitli teknolojilere kolay erişim sunar. Ayrıca Kanada eğitim almak için en güvenli ülkelerden biridir. Kanada derecesi ABD, Avustralya ve diğer Avrupa ülkelerinin derecelerine eşdeğer kabul edilir.

Neden Kanada’da Eğitim Almalıyım?

Pratik yaklaşıma sahip çok sayıda toplu kurs, Kanada’yı yurt dışında okumak için iyi bir yer haline getiriyor. Kanada Eğitim Sisteminin en önemli amacı, öğrencileri hayatın her alanında başarılı kılmaktır.

Kanada diplomasına sahip uluslararası öğrenciler, dünya çapında saygın sektörlerde çalışabilirler. Kanada akademik enstitülerindeki farklı ülkelerden öğrenciler için birçok diploma, derece programı mevcuttur.

Uluslararası öğrenciler, diğer uluslara kıyasla makul ücret yapısı nedeniyle Kanada’nın en iyi üniversitelerinde eğitime devam edebilirler. Kanada dereceleri iyi bilinir. Öğrenciler ayrıca belirli staj olanaklarından yararlanmak için de çalışabilirler. Ayrıca, Kanada’da eğitim almanın çok sayıda faydası vardır.

 1. Çok Kültürlü Toplum: Kanada, Uluslararası öğrencilere çok kültürlü bir ortam sunmaktadır. Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrenciler Kanada Enstitülerinde eğitim görmektedir, bu nedenle Kanada Enstitülerinin bulunduğu şehirler ana cazibe merkezidir. Toronto ve Ontario, Fortune Magazine tarafından en iyi Uluslararası şehirler ilan edildi.

 2. Kanada Yaşam Tarzı: BM anketine göre Kanada dünyanın en iyi yerleşim bölgesidir. Yüksek kaliteli Eğitim Sistemi, daha az suç oranı, daha az şiddet, makul yaşam maliyeti vb. nedenlerle 9 yıldır üst üste birinci sırada yer alıyor.

 3. Çalışma Olanakları: Öğrenciler, günlük derslerini ve kendi masraflarını ödeyebilecekleri, akademik kursları sırasında yarı zamanlı olarak Kanada’da çalışabilirler. Yarı zamanlı çalışmanın maksimum süresi Haftada 20 saattir. Eşli program seçen öğrencilerin tam zamanlı çalışabileceği yerler de bulunmaktadır.

 4. Yaşam standardı: Uluslararası öğrenciler genellikle en yüksek yaşam standartlarından birine sahip oldukları için Kanadalıların yaşam tarzından etkilenirler. Kanada’nın büyük şehirlerinde çeşitli alışveriş merkezleri, sanat merkezleri, restoranlar, Kolejler, Üniversiteler vb. bulunmaktadır. Ayrıca, Kanada’nın orta öğretim sonrası kampüsleri en son teknoloji ile donatılmıştır.

 5. Makul giderler: Kanada’nın enflasyon oranı, son üç yıldaki sanayi ülkelerine göre çok düşüktür. Kanada’daki yabancı öğrenciler için öğrenim ücretleri, rakip ülkelerdeki eşdeğerlerinden çok daha düşüktür. Ayrıca, Kanada Enstitülerinin eğitim kalitesi ücretlerine göre mükemmeldir. Bu nedenle, Kanada Enstitülerindeki kabuller farklı ülkelerden gelen öğrenciler için daha rekabetçidir.

 6. Araştırma Değeri Araştırma, ileri bilgi edinmede önemli bir rol oynar. Kanada üniversiteleri yetenekli öğrencileri teşvik etmek için birçok burs programı yürütmektedir. Ayrıca, araştırma konusuna bağlı olarak, Kanada hükümeti ve özel ticari kuruluşlar araştırmanın tüm maliyetini karşılamayı teklif edebilir ve bu da Kanada’da eğitim almayı daha cazip hale getirir.

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekenler

Öğrenciler Kanada Kolejleri veya Üniversitelerine kabul için çeşitli koşulları yerine getirmek zorundadır. Öğrencilerin, çalışma izni için başvurmadan önce Kolej / Üniversite için bir teklif mektubu olması gerekir. Ayrıca, öğrencilerin her modülde en az 6 bantlı bir IELTS puan kartı olması gerekir. Kanada Vizesi işlemi için de bazı belgeler gereklidir.

 1. Geçerli bir pasaport: Pasaport her türlü vize için temel şarttır. Öğrenciler, Çalışma vizesi almaya hak kazanabilmek için geçerli bir pasaporta ihtiyaç duyarlar. Kanada Yüksek Komisyonu’na göre, Uluslararası öğrencilerin Kanada’da amaçlanan kalışlarını kapsayacak şekilde geçerli bir pasaportu olmalıdır.

 2. Fon Kanıtı: Öğrenciler, Eğitim Vizesi Başvurusu sırasında Fon kanıtı göstermelidir. Bu fonlar, bir öğrencinin günlük masrafların yanı sıra bir yıl boyunca öğrenim ücreti ödemek için yeterli fona sahip olduğunu kanıtlamak içindir. Bu nedenle, Kanada’nın çalışma vizesi uygulaması için Scotiabank / ICICI Bank’ın GIC kanıtı gereklidir.

 3. Pasaport Boyutu Fotoğrafları: Öğrencilerin verilen standartlarda iki adet vesikalık fotoğrafına ihtiyaçları vardır.

  Not:
  • Görüntü boyutu en az 35 mm X 45 mm olmalıdır.
  • Görüntü 6 aydan daha eski olmamalıdır.
  • Arka plan düz veya beyaz olmalıdır.

 4. Göçmenlik Tıbbi Muayenesi (IME): Yüksek öğrenim için Kanada’ya gitmek isteyen Uluslararası Öğrenciler zorunlu Göçmenlik Tıbbi Muayenesinden geçmek zorundadır. Öğrenciler, tercihen Vize Başvurusunun başlamasından bir hafta önce Tıbbi muayene için listelenen doktorları ziyaret etmelidir.

Mülakatçı tarafından bazı ek belgeler talep edilebilir:

 • Akademik Belgeler
 • Dil Yeterlilik Sınavı Puan Kartı
 • Burs mektubu (varsa)

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Başvurulur?

Öğrencilerin Kanada’da okumak için Kanada Çalışma İzni almaları gerekir. Online veya kağıt üzerinden başvuru yapılabilir. Bu bildiri uygulaması vatandaşlık ve göçmenlik (cic) web sitesinden edinilebilir. Ancak kağıt uygulamaları tipik olarak yaklaşık iki kat daha uzun sürdüğü için işlem süresini önceden kontrol etmeniz önerilir.

Kanada Öğrenci Vizesi alma süreci:

 1. İşlem süresini kontrol edin: Vize başvuru prosedürü genellikle 3-4 hafta sürer. Bu nedenle, öğrencilerin öğrenci vizesi süreci için gereken yaklaşık süreyi öğrenmek adına Kanada konsolosluğu web sitesini ziyaret etmeleri gerekir.

 2. Başvuru yolunuzu belirleyin: Öğrenci Vizesine başvurmanın iki yolu vardır.

  • Çevrimiçi: Öğrencinin, yükleme için belgelerinizin bir kopyasını oluşturmak üzere bir tarayıcıya veya kameraya ve çevrimiçi Visa uygulaması için ücret ödemesi için geçerli bir kredi kartına erişimi olmalıdır.

  • Şahsen: Talimatları dikkatlice okuduktan sonra başvuru formunu indirin. Bu talimatlar yardımıyla başvuru formunuzu doldurun.

 3. Tam destek almak için bir onay formu doldurun (Visa Dosyalama Süreci). Bu işlem için danışman bir firmadan yardım alabilirsiniz.

 4. Ödeme İşleme Ücreti: Başvuru sürecinin tamamlanması için elçilik ücretlerine ek olarak vize ücretleri de ödenmelidir. Bu işlem ücreti iade edilmez. Ayrıca, eşiniz / ortak hukuk partneriniz / çocuklarınız geçici vizenizde size eşlik ediyorsa, onlar için uygun işlem ücretleri ödenmelidir.

 5. Başvurunuzu gönderin: İşlem ücretinden sonra başvuru formunun ibrazı zorunludur. Öğrenci benzersiz takip numarası içeren bir makbuz alacaktır.

 6. Vize başvurunuzun başarıyla onaylanmasından sonra, adaylara Kanada Hükümeti tarafından pasaport isteyen bildirim gönderilecektir.

Kanada’da Eğitim Sırasında Çalışmak

Uluslararası öğrenciler, eğitimleri sırasında Kanada’da çalışma şansına sahiptir. Böylece günlük giderlerini ödemek için yeterli para kazanabilirler. Çalışma saatlerinin izni, kurs türüne göre farklıdır. Genellikle, öğrenciler ders sırasında haftada 20 saate kadar, tatiller sırasında ise tam zamanlı çalışabilirler. Öğrencilere Co-op / staj programları sunan çok sayıda Kolej ve Üniversite bulunmaktadır. Kanada, Uluslararası Öğrencilere, eşlerine veya ortak hukuk ortaklarına birçok çalışma izni programı sunmaktadır.

 1. Kampüs dışında çalışmak: Öğrenciler akademik oturumlar sırasında haftada 20 saat okurken çalışma iznine sahiptir. Programlı izin dönemlerinde tam zamanlı çalışmalarına izin verilir.

 2. İşbirliği / staj: Bu programlar, Kanada akademik kurumları tarafından onaylandığı gibi, amaçlanan istihdamın çalışma programlarının önemli bir parçası olduğu Uluslararası öğrenciler için mevcuttur.

 3. Kampüs içi çalışma fırsatları: Geçerli çalışma izinleri olan öğrenciler Kanada kurumlarında kampüste çalışmaya hak kazanırlar.

Kanada hakkında basit genel bilgi için Kanada’da Yaşam yazımıza göz atabilirsiniz.

You may also like

Yorum Bırak