USCIS Ücretlerini Ödeme

Göçmenlik Ücretlerini Ödeme

USCIS Ücretlerini Ödeme – Photo by Vladimir Solomyani on Unsplash

USCIS Ücretlerini Ödeme

USCIS Ücretlerini Ödeme (biyometri ve diğer ücretler dahil) ABD’nin içinde veya dışında olup olmadığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Amerika Birleşik Devletleri veya bölgeleri dışında yaşıyorsanız

Amerika Birleşik Devletleri’nin veya bölgelerinin dışında yaşıyorsanız ve başvurunuzu veya dilekçenizi yaşadığınız yerde dosyalamak istiyorsanız, formunuzu uluslararası bir ofiste yapıp yapamayacağınızı belirlemek için web sitenin Formlar bölümüne gidin. Yurtdışında her türlü ödeme yöntemi kabul edilmiyor. Kontrol için Uluslararası USCIS ofisi web sayfasına bakın ya da ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluklarından bilgi isteyin.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz

Gönderdiğiniz forma bağlı olarak, ücretlerinizi kredi / banka kartı veya bankadan para çekme yoluyla çevrimiçi olarak ödeyebilirsiniz; kart veya çek ile posta yoluyla; veya bir USCIS saha ofisinde şahsen yapabilirsiniz. Doğru ücretleri göndermelisiniz, aksi takdirde formunuz reddedilir.

Geri ödeme politikası

USCIS Ücretlerini Ödeme adına bir ücret gönderdiğinizde, bir devlet hizmeti için ödeme yapmayı kabul edersiniz. Başvurunuz, dilekçeniz veya talebinizle ilgili yapılan herhangi bir işlemden bağımsız olarak talebinizi geri çekerseniz dosyalama ve biyometrik hizmet ücretleri iade edilmez. Ek bilgi için lütfen doldurduğunuz forma bakın veya 800-375-5283 numaralı telefondan USCIS İletişim Merkezi’ni (işitme engelli, işitme güçlüğü çeken veya konuşma engelli bireyler için: TTY 800-767-1833) arayabilirsiniz.

Çekle Ödeme

ABD mali kurumlarında çekilen ve ABD fonlarında ödenecek banka taslakları, kasiyer çekleri, onaylı çekler, kişisel çekler ve havale ile ücret ödeyebilirsiniz.

Genel olarak, çek veya havale siparişinizi başvuru formunuzla birlikte göndermelisiniz. Bazı formlar için, başvurunuzu dosyalayabilir ve ücretleri ABD’deki USCIS saha ofisinde bizzat ödeyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için form talimatlarına bakın. Ayrıca, bazı ofisler artık para siparişlerini veya Los Angeles Saha Ofisi gibi kasiyer çeklerini kabul etmeyecektir. Güncellemeler için lütfen Haberler sayfasına bakın.

Ücretlerinizi çekle ödüyorsanız, lütfen aşağıdakilere dikkat edin:

 • Elektronik Fon Transferi için Yetkilendirme : Çekinizi göndererek, çekinizin elektronik fon transferine dönüştürülmesine izin verirsiniz. Çek tutarınız için çek hesabınızdan elektronik fon transferi yapmak için çekinizdeki hesap bilgileri kullanılır. Aktarım teknik nedenlerle gerçekleşemezse, orijinal çekinizin kopyasının normal kağıt kontrol prosedürleri aracılığıyla işleme koyulmasına izin verirsiniz.
 • Yetersiz Fonlar : Hesabınızdan elektronik fon transferi, kağıt kontrolü için normal işlemden daha hızlı gerçekleşebilir. Çekiniz veya diğer finansal araçlarınız ödenemez olarak iade edilirse, ödeme bir kez daha gönderilir. İkinci kez ödenemez olarak iade edilirse, dosyalamanız reddedilir ve sizden 30 dolar iade çek ücreti talep edilir.

Çek Nasıl Yazılır

USCIS Ücretlerini Ödeme için kişisel çeklerin adınız ve bankanızın adıyla önceden basılmış olması gerekir. Adresiniz ve telefon numaranız önceden basılmalı, yazılmalı veya mürekkeple yazılmalıdır.

 1. Çeki tamamladığınız tarihi yazın. ABD ay / gün / yıl stilini kullanın  . (Örnek: 4 Ocak 2017 veya 1/4/17, ancak  4/1/17 veya 4 Ocak 2017  değil .)
 2. “Siparişe Öde” satırına “U.S. Department of Homeland Security” (“USDHS” veya “DHS” şeklinde kısaltma uygun değil) yazın.
 3. İstediğiniz hizmetin ücretinin tam dolar tutarını göstermek için rakamları kullanın. Örneğin, the amount is “725,00 $” dır.
 4. Ücretin tam dolar tutarını hecele ve miktarın “sent” kısmını 100’ün üzerinde bir kesir olarak yaz. Bu örnekte, tutar “Yedi yüz yirmi beş ve 00/100” dür.
 5. Ödemenizin amacının kısa bir açıklamasını yazın. Bu örnekte, “N-400 uygulama ve biyometrik hizmetler ücreti” dir. Çekin kendisinde değilse, başvuranın adını not satırına ekleyin (örneğin, çocuğunuz için ücret ödüyorsanız).
 6. Yasal adınızı kullanarak check-in mürekkebini imzalayın.

Kredi Kartı ile Ödeme

Formunuzu veya dosyanızı çevrimiçi olarak postalayın, ücretlerinizi kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart ile ödeyebilirsiniz.

Kabul Edilebilir Kredi Kartları

Visa, MasterCard, American Express ve Discover kullanabilirsiniz. Kartın dosyalama sırasında ücreti karşılamak için yeterli paraya sahip olduğundan emin olun. Kart reddedilirse başvurunuzu, dilekçenizi veya isteğinizi reddedeceğiz ve kredi kartı ödemenizi ikinci kez işleme koymaya çalışmayacağız.

Çevrimiçi Dosya Yaparsanız

Eğer varsa çevrimiçi form dosyası, sistem bir kredi, banka veya ön ödemeli kartı ile ücretleri ödeyerek sürecinde size yol gösterecektir. Çevrimiçi ödeme yaparken banka hesabından para çekme işlemleri de yapılabilir. Formunuzu göndermeye hazır olduğunuzda, sistem ücretlerinizi çevrimiçi olarak ödemek için sizi otomatik olarak güvenli Hazine Bakanlığı sitesine (pay.gov) yönlendirecektir.

Ücretleri işlemek için sadece pay.gov kullanılıyor. Ödeme yapmadan önce her zaman web sitesi adresini kontrol edin. USCIS web sitesi gibi davranan sahte web siteleri ve dolandırıcılara dikkat edin.

Posta ile Dosya Gönderirseniz

Formunuzu bir USCIS Lockbox tesisine gönderirseniz, USCIS Ücretlerini Ödeme amacıyla kredi kartıkullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Form G-1450, Kredi Kartı İşlemleri için Yetkilendirme formunu doldurun ve imzalayın  .
 2. Formu başvurunuzun, dilekçenizin veya isteğinizin üzerine yerleştirin.
 3. Tüm paketi uygun USCIS Lockbox’a postalayın.

Dosyalamanızı kabul edersek:

 • Kredi kartınızdan uygun tutarda ödeme alın.
 • Kredi kartı bilgilerinizi korumak için Form G-1450’nizi imha edin (dosyalamanız reddedilir ve ödemeniz işleme koyulmasa bile bilgileriniz yok ediliyor).

Kredi kartı ekstrenizde USCIS’ten bir ödeme göreceksiniz.

Genel dosyalama bilgileri için  Form Dosyalama İpuçları web sayfasına bakın.

Dosyalama ücretleri

Ücretler periyodik olarak ayarlanıyor . 24 Ekim 2016 tarihinde, 23 Aralık 2016’da yürürlüğe giren göçmenlik yardımı başvurusu ve dilekçe ücretlerini ayarlayan bir son kural yayınlandı.

USCIS Ücretlerini Ödeme adına hesaplama konusunda yardım için Ücret Hesaplayıcı’yı kullanın. Bu hesap makinesi her zaman en güncel ücret bilgilerine sahip ve bir USCIS Lockbox Tesisinde işlenen herhangi bir form için kesin dosyalama ve biyometrik ücretleri belirleyebilir.

ABD Vatandaşlık Başvurusu yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

 

Not: Bütün başvuru sürecindeki bu karmaşık ve hata kaldırmayan işlemler için bir danışmanlık ofisi ile anlaşmanızı ve profesyonel hizmet almanızı öneriyoruz.

Yorum bırak